---< Sponsor Bağlantı >---

Ayak Mantarı Nedir, Tedavisi Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Ayak Mantarı Nedir,  Ayak Mantarının Tedavisi Nasıldır?

Temmuz ayının en sıcak günlerindeyiz ve havalarda oldukça çok ısındı. Ayak mantarlarının tam istediği ortam doğdu.  Ayak mantarları  Nemli ve sıcak ortamlarda üreyen mikroorganizmalardır. Ayak mantarlarının üreyip çoğalabilmesi için ayakkabının içi oldukça ideal bir yerdir. Uzun süreli kapalı ve dar ayakkabıların giyilmesi, duştan çıktıktan sonra ıslatılan ayağın kurulanmaması ve aşırı terleme gibi durumlar ayak mantarının üremesine zemin hazırlamaktadır. Ayrıca bu mikroorganizmalar bulaşıcı  olmaktadır. Mantarlar, çoğunlukla güneşin erişemediği havasız ve nemli ortamlarda oluşur. Bu yüzden ayaklarda  mantar görülebilir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

ayak-mantari-nedir-tedavisi-nasildir

Sıcak havalarda sandal ve ayaklarınızın kolaylıkla hava alabileceği açık ayakkabılar giyerek ayaklarınız hem hava alacaktır hem de az terleme yapacaktır.Ayrıca da bu ayakkabıların içine çorap giymezseniz daha da iyi olacaktır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Ayaklara ve özelikle de enfeksiyonun sık görüldüğü ve dağıldığı parmak aralarına mantar merhemi sürmelisiniz.

Tırnaklarınızı uzatmadan kesmelisiniz.

Ayaklarınızı temiz ve serin tutmaya özen göstermelisiniz.

Banyodan sonra veya ayaklarınızı yıkadıktan sonra mutlaka ayaklarınızı kurulayın. Nemli kalmamasına özen gösterin.

Ayak Mantarları bulaşıcı olduğu için başkalarının terlik ve ayakkabılarını giyinmemeye dikkat edin.


- Ayak Mantarı Nedir, Tedavisi Nasıldır? admin tarafından 10 Ağustos 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Ayak Mantarı Nedir, Tedavisi Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz