---< Sponsor Bağlantı >---

Ayağını Yorganına Göre Uzatmak Atasözümüzün Anlamı Nedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Ayağını Yorganına Göre Uzatmak Atasözümüzün Anlamı Nedir, Ayağını Yorganına Göre Uzatmak Atasözümüzle Ne Anlatılmak İstenmektedir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Herbir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Ayağını Yorganına Göre Uzatmak, Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Ayağını Yorganına Göre Uzatmak, Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?atasözünedir1-150x130[1]

Bu sözle anlatılmak istenen: insanların gelir düzeyi birbirlerinden farklıdır ancak ehemmiyetli olan insanların kendi kazandığı paraya göre harcama yapabilmesidir. Problem az kazanan kişi çok para harcarsa ay sonunun getiremez ve başkalarına borçlanmak zorunda kalır. Ancak kazandığı parayı kendi bütçesine göre harcasaydı borçlanmak vaziyetinde kalmazdı.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Ayağını yorganına göre uzat derken kısaca insanların parasal olanakları ölçülerinde kimi ihtiyaçlarından feragat etmeleri mananına gelmektedir.

Bir örnekle açıklamak gerekirse. Kişi kazancına göre para harcamalıdır. Kazancından fazla harcıyor müsriflik  ediyorsa bir yerde tıkanıp kalır. Onun için paramızı akıllı harcamalıyız ve geleceğini düşünmeliyiz.


- Ayağını Yorganına Göre Uzatmak Atasözümüzün Anlamı Nedir? admin tarafından 13 Şubat 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Ayağını Yorganına Göre Uzatmak Atasözümüzün Anlamı Nedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz