---< Sponsor Bağlantı >---

Astroloji Nedir, Astroloji Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Astroloji Nedir, Astroloji Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Astroloji deyince aklımıza  gezegen ve yıldızların insanlar üzerindeki etkilerini tanımlayan bir semboller dilidir ve  bir bilim dalıdır.

Astroloji, gök maddelerinin kişinin karakter ve alın yazısı üstündeki tesirini araştırmakta olan bir bilim dalıdır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Astrolojiye göre kişilerin doğum haritasına göre hem gelecek hayatı hem de karakteri konularında bilgi alınabilir, gök cisimlerinin hareketi günlük hayatları ve davranışları etkilenebilmektedir.

Astroloji kelimesi yunan dilinde yıldız manası taşıyan astro ile bilgi manası taşıyan logos kelimelerinden türetilerek günümüze gelmiştir.

Astrolojide temel olarak ay, seyyareler, dünya ve güneşteki hayat arasındaki matematik temelli iletişim inceleme altına alınır, böylecek belli yargılara varılmaktadır.

Astrolojide bu istikameti ile sadece insana ait olaylar değil, siyasi, ekonomik ve tarihsel olaylar da inceleme altına alınabilmektedir.

Antik çağda, orta çağ ve Rönesans döneminde klasik astroloji yolları seçenek ediliyordu. Bunu temel almakta olan astroglar astronominin atasının astroloji olduğunu düşünür, göksel maddelerin varlığının transitlerinin dünya üstünde bütün hayatı tesiri altına alabileceği düşünülmektedir.astroloji nedir

Klasik astroloji çağdaş astrolojiden değişik bir biçimde olarak harita sahibinin ikili ilişkisi yada evliliğe ne türde bakmış olduğu ile alakadar olmaz.

Klasik astroloji sual sarar ve net yanıt alır. Evliliğin olup olmayacağını, olacaksa ne tür bir insan ile olacağını ve devam edip etmeyeceğe cevaplar arar.

Çağdaş astrolojide ise insanların seçim yapma özgürlüğüne ehemmiyet gösterilir, bakış açısının eğitimi, sosyal ortam ve tecrübe gibi sebepler ile değişebileceği düşünülür.

Astroloji, kaderinizi belirlemez, yalnızca gezenlerin hareketleriyle sizin bahtlı veya bahtsız vakitlerinizi belirleyebilir. Seyyarelerin iyi bir açıyla hareket etmesi sizin bahtlı vaktinizde olduğunu ve fırsatları kaçırmamanız gerektiğini belirtir. Bir ötekisi de seyyarelerin zorlayıcı hareketler yaptıkları sıradaki tesirleri böylelikle de bir takım zorlukları aşabilir ve farkında olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilir.


- Astroloji Nedir, Astroloji Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir? admin tarafından 6 Mart 2014 tarihinde , Her Telden kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Astroloji Nedir, Astroloji Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz