---< Sponsor Bağlantı >---

Asitli İçeceklerin Ne Gibi Zararları Vardır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Asitli İçeceklerin Ne Gibi Zararları Vardır, Asitli İçeceklerin Ne Gibi Zararları Vardır Kısaca

Günümüzde artık vazgeçilmezlerimiz arasına giren asitli içecekler yani kolalar ve gazozların zararları nelerdir kısaca cevaplamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Asitli içecekleri günün her saatinde, akşam yemeklerinde veya abur cubur atıştırmakların yanında ve canınız çektiği her zaman tüketmekteyiz. Ama asitli içecekleri tükettiğiniz vakit vücudunuzda neler yaşanmaktadır onları biliyor musunuz?

Asitli İçeceklerin Ne Gibi Zararları Vardır?

Asitli İçeceklerin Ne Gibi Zararları Vardır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bir bardak asitli içecek içtiğimiz zaman ilk 10 dakika içerisinde kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girmektedir. Bu da günlük almamız gereken şekerin normal günlük dozunu 100 katı kadarı kanınıza girmektedir. Asitli içeceklerin içerisinde ise Eklentiler10 fosforik asit bulunduğu için de midenizde bulantı hissedilmektedir.

Asitli içecekleri içtikten 20. dakikasında sonra kan şekerinizde aşırı derecede yükselme olmaktadır. Bu da pankreasda aşırı derecede insülin salgılanmasına kapı aralamaktadır. Ayrıcada kan şekerinin fazlası nedeniyle de karaciğerde yağlanma meydana gelmektedir.

Asitli içecekleri içtikten  40. dakikadan sonra ise kafeinin tamamı dolaşım sistemine girmiş olmaktadır. Kan basıncı yükselmeye başlar. Karaciğerden daha fazla şeker yapılır kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselmeye başlar. 45 dakika içerisinde beyinde dopamin yapımı artmaya başlamaktadır. Mutluluk hissi artmaktadır

Asitli içecekleri içtikten 60 dakika sonrasında ise  aniden açlık hissi oluşmaktadır. Tekrar asitli içecek ve tatlılara yönelinmektedir

Eğer bu düzen böyle devam ederse karaciğer ve göbekte yağlanma artmaktadır. Vücudun bütün hücrelerinde leptin ve insülin direnci gelişmeye başlamaktadır.

Asitli içecekleri içmeye devam edersek sağlığımıza kendi elimizle zarar vermekteyiz.

 


- Asitli İçeceklerin Ne Gibi Zararları Vardır? admin tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Asitli İçeceklerin Ne Gibi Zararları Vardır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz