---< Sponsor Bağlantı >---

Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak Deyiminin Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak  Deyiminin Açıklaması Nasıldır, Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Deyimlerde Atasözleri gibi anlam taşımaktadır. Atalarımız büyüklerimiz ve durduk  yere söylememişlerdir. Her bir atasözünde ve  deyimde  ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak bunlardan bir tanesidir. Ağzından Çıkanı Kulağı DuymamakDeyimi bizlere  ne anlatılmak istenmiştir.

 

Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak: Çok sinirli olup bağırmak çağırmak anlamına da   gelmektedir. Söylediği sözlerini, düşünmeden,  tartmadan  öfke anında,  sözlerinin nere varacağını  hesaplamadan konuşmak anlamına gelmektedir. ” o kadar sinirliy diki  ağzından çıkanı kulağı duymuyordu”
 Deyimlerimiz Ve Açıklamaları Nasıldır?

Deyimlerimiz Ve Açıklamaları Nasıldır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 


- Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak Deyiminin Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 14 Mart 2014 tarihinde , Ders Notlarım,Deyimlerin Anlamları,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak Deyiminin Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz