---< Sponsor Bağlantı >---

Ağlamanın Bilinen Ve Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Ağlamanın Bilinen Ve Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Genelde en mutlu olduğumuz zamanda veya en üzüntülü zamanımız da ağlarız. Bazen içimiz sıkılır sıkıntıdan ağlarız rahatlamak için.

Nasıl ki  gülmenin sağlığımız üzerinde  etkisi büyük se ağlamanın da sağlığımıza olan etkisi büyüktür.aglamanın faydaları

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Ağladığımız zaman vücudumuz  endorfin salgılanmasına neden oluyor. Endorfin ise  insana neşe veren bir mutluluk  hormondur.  Endorfinin neşe vermenin yanı sıra sağladığı bir fayda da ağrıları azaltmasıdır.

Nasıl ki camları silmek ve temizlemek su kullanırız. Ağladığımız zaman da gözlerimizde ki akan yaşlarda gözümüzün üzerindekileri temizlemektedir.   Ağlamak hem vücudunuzdaki kimyasalların dışarı atımına yardımcı olur hem de gözünüzü bakterilerden arındırıp temizlemeye yardımcı olmaktadır. Ne kadar stresli olursak ağladığımızda sakinleşerek ruh sağlığımıza da faydası vardır.


- Ağlamanın Bilinen Ve Bilinmeyen Faydaları Nelerdir? admin tarafından 21 Şubat 2014 tarihinde , Göz Sağlığı Üzerine,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Ağlamanın Bilinen Ve Bilinmeyen Faydaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz