---< Sponsor Bağlantı >---

Adana İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Adana İlinin Nesi Meşhurdur

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Adana İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir, Neleri Meşhurdur, Plaka Kodu Nasıldır

 

Bu yazı dizisinde İllerimizi ve neleri meşhür olduğunu tanıtmak istiyorum sizlere. İlk 01 Plaka kodlu Adana İlimizden başlıyorum tanıtmaya.

Adana deyince ilk aklımıza gelen  Meşhur Adana Kebabı ve Şalgam suyudur.. Bunun yanısıra Adana Yüzük çorbası, mahluta çorbası,, ekşili topalak, kabak çintme, içli köfte, sakatat dolması, karakuş tatlısı, taş kadayıfı ve bici bici da Adana mutfaının baş yemekleri arasındadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Adana ilinin bir diğer özlelliğide   pek çok medeniyetten izlerin miras kaldığı Misis Antik Kenti  Adana’da görülmesi gereken yerlerden. Ceyhan ve Seyhan Nehirleride Adana İlimize ayrı bir güzellik  katmaktadır.

Adana’ nın bir diğer özelliğide dünyanın en kaliteli pamukları (Beyaz Altın) bu ilimizde yetişmektedir.


- Adana İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur? admin tarafından 15 Eylül 2013 tarihinde , İllerimizin Neleri Meşhurdur ve plaka kodları Nasıldır?,İllerimizin Plaka Kodları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Adana İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz