---< Sponsor Bağlantı >---

Acı Karpuz Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Acı Karpuz Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir?

Acı Karpuz Nedir,  Acı Karpuz Nerelerde Yetişir, Acı Karpuzun Faydaları Nelerdir, Acı Karpuz Tıptaki İsmi Nedir?

Şifalı bitkileri tanıtmaya devam ediyoruz. Hangi bitki hangi hastalığa iyi gelmektedir, Faydaları ve zararları nelerdir, kısaca açıklamak isyeriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Acı Karpuz : Karpuz görünümünde,  çok yıllık ve  otsu bir bitkidir. Yaprakları kaba, derin parçalı, iğneli, batıcı  ve tüylüdür. Yeşile çalan sarı çiçeklerini yaz boyunca açmaktadır.   Sarı meyveleri ise , 5-12 cm çapındadır, elma iriliğinde, yarı küremsi, buruşuk yüzlü ve süngerimsidir. Acı Karpuzun içerisinde  200-300′ e yakın  çekirdek bulunmaktadır.  Kokusuz ve çok acı  ve bir o kadar da  lezzetlidir meyvesi. Ülkemizin Güney bölgelerimizde, Mersin kıyısındaki kumlu alanlarda yetişmektedir.

aci-karpuz-nedir1

Acı Karpuz Tıptaki Adı:

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Acı Karpuz  Faydaları :Romatizma ve eklem ağrılarına iyi gelir. Kabızlığa giderir, idrar söktürür. Böcek sokmalarında, çıbanlarda ve yanıklarda tedavi ediciözelliği vardır. Uyuz ve Basur hastalıklarında kullanılmaktadır. Doktor tavsiyesine göre kullanılması uygundur.


- Acı Karpuz Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir? admin tarafından 5 Nisan 2014 tarihinde , Alternetif Tıp Önerileri,Sağlık,Şifalı Bitkiler Ve Faydaları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Acı Karpuz Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz