---< Sponsor Bağlantı >---

Bitlis İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Bitlis İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir, Neleri Meşhurdur, Plaka Kodu Nasıldır

Bu yazı dizisinde İllerimizi ve neleri meşhür olduğunu tanıtmak istiyorum sizlere.  13 Plaka kodlu Bitlis  İlimizin  başlıca özellikleri nelerdir kısaca anlatmaya çalışacağım

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bitlis deyince ilk aklımıza Nemrut Dağı gelmektedir. Ve  Nemrut Krater Gölü ise  Türkiye’nin en büyük krater  gölüdür. Süphan Dağı da Bitlis ilimizin başlıca Özellileri arasındadır.

-Ahlat Kümbetler: Ahlat kümbetleri şekil olarak

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

Bitlis Nemrut Dağı, Nemrut Krater Gölü, Bitlis Ahlat Kümbetleri, Tütün Üretimi,  Bitlis Süphan Dağı, Bitlis Adilcevaz Kalesi, Bitlis İhlasiye Medresesi, El-Aman  Kervansarayı, Ahlat Selçuklu Mezarlığı, Bitlis Beş Minare (Şerefiye, Kalealtı,  Ulu, Meydan ve Gökmeydan Camileri)


- Bitlis İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur? admin tarafından 1 Ekim 2013 tarihinde , İllerimizin Neleri Meşhurdur ve plaka kodları Nasıldır?,İllerimizin Plaka Kodları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Bitlis İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
1 response to “Bitlis İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur?”

Sende Yorum Yaz